polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
date: 25.04.2019 name-day: Jarosława, Marka, Wiki

Polecamy

published: 2017-10-01

Aktualności

Zapraszamy na Nadbużańskie Święto Pszczoły do Rudy-Huty
published: 2019-04-24

Organizatorzy XXIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły serdecznie zapraszają smakoszy pszczelich produktów na imprezę miodem płynącą, która odbędzie się 2 czerwca 2019 r. Tym razem wydarzenie odbędzie się w gościnnej gminie Ruda-Huta, przy Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Podczas Nadbużańskiego Święta Pszczoły zostanie zorganizowany kiermasz i wystawa sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich i potraw kulinarnych oraz przeprowadzone będą konkursy dla dzieci i dorosłych.

Kiermasz i wystawa twórców ludowych oraz kół gospodyń ludowych
organizatorzy zapewniają wystawcom miejsce wystawowe, podstawowe wyposażenie, tj. stoliki i krzesła oraz w miarę możliwości namioty. Zgłoszenia udziału w kiermaszu należy dokonać w terminie do 17 maja 2019 r. w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, nr tel. 82 562 75 07.

IX Powiatowy Konkurs Kulinarny „Miód dobry na wszystko”
uczestnicy przygotowują potrawy z wykorzystaniem miodu w następujących kategoriach konkursowych: ciasta i desery, nalewki. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie udziału w terminie do 17 maja 2019 r. w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, tel. 82 562 75 07.

Konkursy skierowane do młodzieży szkolnej. Protokoły z eliminacji szkolnych oraz prace plastyczne należy przekazać do Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, w terminie do 17 maja 2019 r.

XX Powiatowy Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”

XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kolorowa pasieka”

Regulaminy i klauzule do wszystkich konkursów do pobrania w tym miejscu

more
ROZSTRZYGNIĘCIE konkursu ofert na wybór w 2019 roku realizatora „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci z terenu powiatu chełmskiego na lata 2017 – 2019”
published: 2019-04-24

Zarząd Powiatu w Chełmie na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2019 r. zatwierdził wybór Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. Wołyńska 11, 22 - 100 Chełm, REGON 110269323, NIP 563 – 20 – 30 – 191 jako realizatora „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci z terenu powiatu chełmskiego na lata 2017 – 2019”.

more
Internetowe Konto Pacjenta- (IKP)
published: 2019-04-24

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP). IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko cześć funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce wIKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.


Dostęp do IKP możne uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:


1. Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,
2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego


Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

more
VII Sesja Rady Powiatu w Chełmie - porządek obrad
published: 2019-04-19

W dniu 25 kwietnia 2019 r. o godz. 13 00 w sali 83 Starostwa Powiatowego w Chełmie
odbędzie się
VII sesja Rady Powiatu w Chełmie

Proponowany porządek obrad:

more
Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego "Palmy i pisanki".
published: 2019-04-16

W piątek 12 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs powiatowy "Palmy i pisanki". Do Starostwa wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej w rozwinięciu...

more