data: 27.07.2017 imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

opublikowano: 2016-12-21

Kwartalnik Powiatowy

opublikowano: 2013-01-03

Infrastruktura przestrzenna w powiecie chełmskim

opublikowano: 2013-05-15

Projekt

Beneficjent POWIAT CHEŁMSKI
Wartość projektu 4 547 962,00 zł
Kwota dofinansowania z EFRR 3 865 767,70 zł
Kwota dofinansowania Głównego Geodety Kraju 150 000,00 zł

Opis projektu
Projekt pn. „Budowa baz danych infrastruktury informacji przestrzennej w powiecie chełmskim” realizowany przez Powiat Chełmski w latach 2012-2015 współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Działanie 4.1 Społeczeństwo informacyjne.
Realizacja projektu dotyczy budowy w Starostwie Powiatowym w Chełmie infrastruktury systemu informacji przestrzennej (SIP) we wszystkich jego aspektach: informacyjnym (budowa i aktualizacja baz danych), funkcjonalnym (budowa i wdrożenie dedykowanych aplikacji i portali) i technicznym (zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania podstawowego).
W wyniku realizacji projektu powstaną bazy danych wspomagające działania związane z zarządzaiem Powiatem oraz zapewniające w świadczenie usług w formie elektornicznej wraz ze zwiększeniem ich zakresuu, dostepności i jakości, szczególnie pod kątem wykorzystania informacji przestrzennej.
Gromadzone w SIP dane przestrzenne i opisowe będą dostępne w postaci zintegrowanej dla użytkowników wewnątrz Starostwa (sieć lokalna), jak również dla użytkowników zewnętrznych: urzedów gmin, powiatowych i gminnych jednostek organziacyjnych, podmiotów gospodarczych, turystów, mieszkańców powiatu (za pośrednictwem Internetu, przy wykorzystaniu możliwości oferowanych przez przeglądarki www). System będzie wykorzystywany przez straże i służby odpowiedzialne za ład i bezpieczeństwo publiczne, szczególnie w sytuacjach zagrożeń kryzysowych.
Celem bezpośrednim projektu jest wdrożenie nowoczesnego, zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania w jednostce administracji samorządowej z dodatkowym uwzględnieniem realizacji publicznych usług elektronicznych, poprzez rozbudowę zasobów informacyjnych, informatycznych oraz technicznych Powiatu Chełmskiego.

Celami szczegółowymi projektu są:

• osiągnięcie kompletności i możliwie najwyższej jakości kluczowych dla wszystkich użytkowników danych przestrzennych poprzez informatyzację i aktualizację zasobów źródłowych;
  • zwiększenie ilości i jakości usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Chełmie drogą elektroniczną jednostkom podległym, służbom i strażom, gminom powiatu chełmskiego, społeczeństwu, instytucjom i przedsiębiorstwom - poprzez wdrożenie nowych aplikacji i geoportali;
  • uzyskanie interoperacyjności z innymi węzłami IIP poprzez utworzenie metadanych geoinformacyjnych i ich publikację w portalu metadanych oraz wdrożenie usług INSPIRE;
  • zwiększenie świadomości i wiedzy mieszkańców powiatu chełmskiego i całego regionu w zakresie informacji przestrzennej, SIP, społeczeństwa informacyjnego oraz posługiwania się IIP poprzez budowę i wdrożenie portalu dedykowanego SIP;
  • stworzenie odpowiednio wydajnej, skalowalnej i zapewniającej bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych (także wrażliwych) infrastruktury technicznej dla SIP powiatu chełmskiego poprzez rozbudowę istniejącej infrastruktury technicznej i modernizację sieci teleinformatycznej Starostwa.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

W związku z realizacją projektu zostało wszczęte postępowanie przetargowe na zadanie pn. „Budowa baz danych infrastruktury informacji przestrzennej w powiecie chełmskim”. Postępowanie prowadzono w trybie przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert: 30 września 2013 r. do godz. 10. Zamawiający udostępnił SIWZ wraz z załącznikami na stronie internetowej: bip.powiat.chelm.pl  oraz w siedzibie: STAROSTWO POWIATOWE W CHEŁMIE, plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm, I piętro, pokój Nr 87, co najmniej do upływu terminu składania ofert.

28 stycznia 2014 r. została zawarta umowa w rezultacie dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty Wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania o nazwie „Budowa baz danych infrastruktury informacji przestrzennej w powiecie chełmskim”.

Wykonawca to konsorcjum firm:
ROMNY ENTERPISE Sp. z o.o.  – Lider Konsorcjum,
MGGP Spółka akcyjna - Uczestnik Konsorcjum,
GEOTECHNOLOGIES Sp. z o.o. - Uczestnik Konsorcjum

Przedmiot umowy obejmuje dostawy, usługi i roboty budowlane z podziałem na następujące zadania:

1. Zakup sprzętu komputerowego z oprogramowaniem‚ dodatkowego sprzętu oraz sprzęt i urządzenia do sieci teleinformatycznej wraz z instalacją okablowania strukturalnego,
  2. Budowa i wdrożenie rozwiązań aplikacyjnych i portali dla SIP wraz z zasileniem systemu i przeprowadzeniem wdrożenia systemu,
  3. Budowa nowych i dostosowanie istniejących baz danych do zasilenia systemu oraz informatyzacja rejestrów i ewidencji wraz z archiwizacją dokumentów PZGiK,
  4. Przeprowadzenie szkoleń dla administratorów i użytkowników systemu SIP.

Wartość umowy brutto 4 200 327,00 zł.

Starostwo Powiatowe w Chełmie
plac Niepodległości 1, pok. 95
22-100 Chełm

e-mail: rozwoj@powiat.chelm.pl