data: 27.07.2017 imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

opublikowano: 2013-01-03

Natura w trzech odsłonach

opublikowano: 2016-03-29

„NATURA W TRZECH ODSŁONACH” - 2016 r.

KONKURS PLASTYCZNY ORAZ NA TABLICĘ INFORMACYJNO-EDUKACYJNĄ „NATURA W TRZECH ODSŁONACH” - 2016 r.

Powiat Chełmski, w ramach realizowanego projektu Edukacja ekologiczna – „Natura w trzech odsłonach” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym oraz w Konkursie na tablicę informacyjno-edukacyjną uczniów szkół z terenu powiatu chełmskiego.

Termin składania prac zostaje wydłużony do dnia 12 października 2016 r.
Pozostałe warunki regulaminu pozostają bez zmian.

Szczegóły Konkursu plastycznego:
LINK DO REGULAMINU
Szczegóły Konkursu na tablicę informacyjno-edukacyjną:
LINK DO REGULAMINU

KONKURS FOTOGRAFICZNY „NATURA W TRZECH ODSŁONACH” - 2016 r.

Powiat Chełmski, w ramach realizowanego projektu Edukacja ekologiczna – „Natura w trzech odsłonach” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym.

Termin składania prac zostaje wydłużony do dnia 12 października 2016 r.
Pozostałe warunki regulaminu pozostają bez zmian.

Szczegóły i regulamin konkursu

Zapraszamy do udziału

Projekt "NATURA W TRZECH ODSŁONACH”

Powiat Chełmski przygotowuje się do realizacji projektu Edukacja Ekologiczna – „Natura w trzech odsłonach” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W ramach zadania przewidziane są następujące działania: warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI oraz gimnazjum z terenu powiatu chełmskiego, konkurs plastyczny oraz na tablicę informacyjno-edukacyjną a także konkurs fotograficzny, z którego zwycięskie prace zostaną zamieszczone w kalendarzu Starostwa Powiatowego na rok 2017, który zostanie wydany w ramach niniejszego zadania.

Podstawowym celem ww. zadań jest podnoszenie świadomości ekologicznej, zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na temat ochrony środowiska przyrodniczego oraz ochrony bioróżnorodności, wzbudzenie refleksji na temat znaczenia przyrody w życiu człowieka, uwrażliwianie na przyrodę, rozbudzenie empatii, relacji z naturą i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy, budowanie motywacji i postaw prośrodowiskowych wśród uczniów szkół z terenu powiatu chełmskiego oraz osób dorosłych.

Pierwszym etapem są warsztaty pod hasłem „Natura w trzech odsłonach”, które nawiązują do terenów przyrodniczych ujętych w trzech odsłonach: czerwonej, zielonej i niebieskiej opracowanych w ramach Szlaku kredą pisanego, który stanowi zintegrowany produkt turystyczny wytyczony w 2010 r. współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. W ramach warsztatów prowadzone będą zajęcia z zakresu: metod ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt oraz przygotowania fotograficznej dokumentacji przyrodniczej.

Nabór na warsztaty rusza 30 marca 2016 r.!

Regulamin naboru uczestników warsztatów „Natura w trzech odsłonach” oraz wszelkie aktualności dotyczące projektu dostępne są w siedzibie Organizatora przy pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, pok. 099 Wydział Promocji i Rozwoju, oraz na stronie internetowej www.powiat.chelm.plw zakładce Przyroda – Kształtowanie postaw proekologicznych, a także na koncie powiatu chełmskiego na portalu społecznościowym Facebook.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chełmie, tel. 82 562 76 31.

REGULAMIN NABORU ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - WARSZTATY EDUKACJA EKOLOGICZNA "NATURA W TRZECH ODSŁONACH"

Warsztaty ekologiczne – „Natura w trzech odsłonach”

opublikowano: 2016-06-29

W dniach 09-14-17 czerwca 2016 r. uczniowie szkół z terenu powiatu chełmskiego uczestniczyli w warsztatach ekologicznych – „Natura w trzech odsłonach” zorganizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Warsztaty pod hasłem „Natura w trzech odsłonach” nawiązywały do terenów przyrodniczych ujętych w trzech odsłonach: czerwonej, zielonej i niebieskiej opracowanych w ramach Szlaku kredą pisanego, który stanowi zintegrowany produkt turystyczny wytyczony w 2010 r. współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. W ramach warsztatów prowadzone były zajęcia z zakresu: metod ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt oraz przygotowania fotograficznej dokumentacji przyrodniczej.

EDUKACJA EKOLOGICZNA „NATURA W TRZECH ODSŁONACH”

opublikowano: 2016-12-01

W ramach zadania zrealizowano: warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI oraz gimnazjum z terenu powiatu chełmskiego, zorganizowano konkursy: plastyczny, na tablicę informacyjno-edukacyjną oraz fotograficzny, wydano folder „Natura w trzech odsłonach” oraz kalendarz z fotografiami konkursowymi przedstawiającymi osobliwości przyrodnicze z terenu powiatu chełmskiego.

Nagrody laureatom konkursów wręczył Wicestarosta Tomasz Szczepaniak.