polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
data: 22.04.2018 imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

E-pocztówki

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Statystyki

Unikalne wizyty:brak danych

Wszystkie wizyty:brak danych

Użytkownicy online:brak danych

Koniki zawitały w Turce.
opublikowano: 2017-05-16 09:53:12

Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom kolejnego już Międzypowiatowego Konkursu Zaprzęgów Parokonnych w powożeniu. Do rywalizacji, która odbyła się 14 maja w Turce, gm. Dorohusk, zostali zaproszeni uczestnicy z powatów: chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego.

Pierwsi rywalizowali, pokonując przeszkody właściciele zaprzęgów parokonnych.
Pierwsze miejsce zdobył Mariusz Zabłocki z Siennicy Różanej, z drugim czasem na mecie zameldował się Robert Kaczmara z Zamościa, a trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Stasiukowi z miejscowości Obrowiec, gmina Hrubieszów. Czwarty czas przejazdu uzyskał Kazimierz Rakowiecki z Annopola, gmina Żmudź, a na piątym miejscu uplasował się Adam Gradus z Dorohuska.

Jako następni wystartowali trzej właściciele zaprzęgów małych koników, kucy. Zwyciężyła Paulina Rogucka z Horodyszcza, gmina Chełm, drugi czas przejazdu uzyskał Władysław Derkacz, a na trzecim miejscu uplasował się jego syn, Marcin Derkacz, obydwaj z Puszek, gmina Dorohusk. Duże zainteresowanie, przy aplauzie licznie zgromadzonych widzów wzbudziły pokazy kaskaderskie, przypominające dawne kawaleryjskie, ułańskie tradycje w wykonaniu sześciu jeźdźców z Poleskiego Miłośnictwa Koni i Jeździectwa z Włodawy. Swoje nieprzeciętne umiejętności prezentowali w Turce Zofia Pilipczuk, Katarzyna Kaszuba, Erwin Rybaczuk, Ryszard Fajks, Łukasz Polkowski i Jarosław Szpindowski.

Na zakończenie ośmiu właścicieli koni rywalizowało w tzw. „wesołym krzesełku”.
Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Pietrzak z Dorohuska. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
W trakcie konkursu była możliwość skorzystania z przejażdżek zaprzęgami, bryczkami, zarówno  przez pojedyncze osoby, jak i całe rodziny.

Organizatorami konkursu było Terenowe Koło Hodowców Koni Powiatu Chełmskiego, którego wsparli: Lubelski Związek Hodowców Koni, Starosta Chełmski, Wójt Gminy Dorohusk, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, Środowiskowy Dom Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku, Koła Gospodyń Wiejskich w Turce i Grabowcu Górze, gmina Grabowiec, pow. Hrubieszów oraz sponsorzy.

powrót