polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
data: 21.08.2018 imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

E-pocztówki

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Statystyki

Unikalne wizyty:brak danych

Wszystkie wizyty:brak danych

Użytkownicy online:brak danych

Zaszczep w sobie chęć szczepienia - profilaktyka prozdrowotna Powiatu Chełmskiego
opublikowano: 2017-09-12 10:19:07

 W trosce o zdrowie najmłodszej populacji Starostwo Powiatowe w Chełmie realizuje „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci z terenu powiatu chełmskiego na lata 2017-2019”.

  

 Jest to program, w ramach którego zaszczepione zostaną dzieci z terenu powiatu chełmskiego urodzone w 2014 r. szczepionką skoniugowana 13 – walentna, Do tej pory w ramach tego programu zaszczepiono 190 dzieci, pozostało jeszcze 30 szczepionek do wykorzystania.

Pneumokoki są patogenem, wywołującym zakażenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Inwazyjna choroba pneumokokowa stanowi zagrożenie dla życia i jest jedną z głównych przyczyn umieralności przede wszystkim u dzieci najmłodszych, poniżej 5 roku życia. Wieloletnie badania i doświadczenia dowodzą, że szczególnie istotne znaczenie ma profilaktyka poprzez szczepienia ochronne, które należą do najbardziej masowo stosowanych interwencji medycznych.

Akcja jest skierowana do dzieci zamieszkałych Powiat chełmski, szczepienie jest bezpłatne i odbywa się w Miejskim Samodzielnym Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie w przychodniach przy ul. Wołyńska 11 i przy Połanieckiej 11.  Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem dziecka prosimy o kontakt z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej do dnia 15  września 2017 r.

powrót