data: 21.08.2018 imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Wszystkie wizyty:brak danych

Użytkownicy online:brak danych

„Zimowa dziesiątka”
opublikowano: 2018-02-06 07:32:07

19 stycznia 2018 r. Szkolne Koło Strzeleckie Acumen w Wojsławicach zorganizowało Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Chełmskiego „Zimowa dziesiątka”. Nagrody w postaci pucharów i dyplomów ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie.

Wzięło w nim udział prawie 50 osób z gminy Wojsławice, Leśniowice, Kamień, Chełm i Kraśniczyn. Młodzież reprezentowała 28 osobowa grupa. Indywidualnie uczestnicy oddawali 12 strzałów, w tym 2 próbne nieoceniane, do tarczy TS3 w pozycji leżącej, z odległość 10 metrów. Drużynowo uczestnicy mieli możliwość rywalizowania w biatlonie strzeleckim. Drużyny dwuosobowe, w maksymalnym czasie 2 minuty ostrzeliwali  tarcze biatlonowe, uchylne w pozycji leżącej z odległości - dorośli 10 m, młodzież - 9 m. Klasyfikacja wśród uczestników odbyła się w czterech grupach: młodzież (dziewczęta), młodzież (chłopcy), dorośli (kobiety), dorośli (mężczyźni).

Najlepszy wynik 96/100 uzyskany przez Grzegorza Jelenia. Uczestnicy w strzelaniu indywidualnym dziewcząt: I miejsce zajęła Magdalena Błażejewska, II Weronika Wasyluk, III Klaudia Lisicka. W kategorii chłopców I miejsce zdobył Michał Fijołek, II Mateusz Malarz i III Dawid Słoniec. W kategorii kobiet I miejsce zajęła Ewelina Radoń, II Agnieszka Mech i III Wioletta Kortatyńska. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Grzegorz Jeleń, II Zbigniew Kortatyński, III Antoni Bojko. W biatlonie młodzieży I miejsce zajęli: Paweł Florek i Mateusz Malarz, II Jakub Jędruszczak i Norbert Górnik, a III Łukasz Sakowski i Dawid Słoniec. Wśród dorosłych zwyciężyła para: Dorota Jasiuk i Agnieszka Mech, II Kazimierz Florek i Tomasz Błażucki, a III Ewa Dańczuk i Antoni Bojko.

Podczas zawodów odbyła się impreza towarzysząca - Konkurs Kolęd. Uczestnicy odgadywali tytuły słuchanych kolęd oraz brakujący tekst. Zwycięzcą wśród młodzieży został Norbert Górnik, a w kategorii dorośli najlepszy był Paweł Burda.