polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
data: 18.07.2018 imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

E-pocztówki

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Statystyki

Unikalne wizyty:brak danych

Wszystkie wizyty:brak danych

Użytkownicy online:12

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ENGLISH? EASY!"
opublikowano: 2018-04-12 08:22:41

10 kwietnia w Szkole Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu odbył się finał Powiatowego Konkursu z języka angielskiego "English? Easy!" dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu chełmskiego oraz miasta Chełm. W rozwinięciu przedstawiamy wyniki testu.

Celem konkursu było podniesienie i poszerzanie poziomu umiejętności językowych oraz sprawdzenie wiedzy ze znajomości języka angielskiego z zakresu sprawności językowej, leksyki, gramatyki i kultury na poziomie B1-B2. Finał poprzedziły eliminacje szkolne, które odbyły się 20 marca.

Do etapu szkolnego przystąpiło 15 szkół: z Sielca, Sawina, Siedliszcza, Rudy-Huty, Strachosławia, Strupina Dużego, Wojsławic, Liszna, Wólki Kańskiej, Kamienia, Rejowca oraz ZSO nr 7, ZSO nr 8, SP nr 11 i Zespół Szkół Społecznych z Chełma.


W etapie szkolnym wzięło udział 270 uczniów. Na podstawie testu przeprowadzonego w macierzystych placówkach wyłoniono 31 finalistów. W finale wzięło udział 29 uczniów z piętnastu szkół.


Test finałowy polegał na rozwiązaniu testu kulturowo-leksykalno-gramatycznego. Najlepiej z testem poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie: Maciej Przyłucki zajął pierwsze miejsce (89%), a Kacper Klimkowski zajął miejsce drugie (88%). Trzecie miejsce zajął Marcin Słupczyński Z Zespołu Szkół Społecznych (86%). Wyróżnienia otrzymali: Jan Gębicki z ZSO nr 8 w kategorii sprawności językowe, Emilia Lenart z Zespołu Szkół Społecznych w kategorii gramatyka, Jakub Piotrowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w kategorii słownictwo oraz Dawid Kasperski z Zespołu Szkół Społecznych w kategorii kultura krajów anglojęzycznych.

Nagrody i dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, uczestnikom konkursu wręczali: Dorota Łosiewicz – radna powiatu chełmskiego, Małgorzata Królicka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rejowcu oraz Ewa Nowak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rejowcu. Konkurs przygotował i przeprowadził nauczyciel języka angielskiego Tomasz Praczuk.

powrót