polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
data: 18.07.2018 imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

E-pocztówki

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Statystyki

Unikalne wizyty:brak danych

Wszystkie wizyty:brak danych

Użytkownicy online:12

ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA - PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA POWIATU CHEŁMSKIEGO
opublikowano: 2018-04-16 11:45:17

W trosce o zdrowie najmłodszej populacji Starostwo Powiatowe w Chełmie realizuje „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci z terenu powiatu chełmskiego na lata 2017-2019”.

Jest to program, w ramach którego zaszczepione zostaną dzieci z terenu powiatu chełmskiego urodzone w 2015 r. szczepionką skoniugowana 13 – walentna.

Pneumokoki są patogenem, wywołującym zakażenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Inwazyjna choroba pneumokokowa stanowi zagrożenie dla życia i jest jedną z głównych przyczyn umieralności przede wszystkim u dzieci najmłodszych, poniżej 5 roku życia. Wieloletnie badania i doświadczenia dowodzą, że szczególnie istotne znaczenie ma profilaktyka poprzez szczepienia ochronne, które należą do najbardziej masowo stosowanych interwencji medycznych.

Akcja jest skierowana do dzieci zamieszkałych Powiat chełmski, szczepienie jest bezpłatne i odbywa się w Miejskim Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmie w przychodniach przy ul. Wołyńska 11 i przy Połanieckiej 11.  Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem dziecka prosimy o kontakt z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej. Szczegółowych informacji udziela Agata Krzyszczyk Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, tel. 82 562 75 07.

powrót