polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
date: 20.07.2019 name-day: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Zapraszamy na Nadbużańskie Święto Pszczoły do Rudy-Huty
published: 2019-04-12 12:32:31

Organizatorzy XXIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły serdecznie zapraszają smakoszy pszczelich produktów na imprezę miodem płynącą, która odbędzie się 2 czerwca 2019 r. Tym razem wydarzenie odbędzie się w gościnnej gminie Ruda-Huta, przy Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Podczas Nadbużańskiego Święta Pszczoły zostanie zorganizowany kiermasz i wystawa sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich i potraw kulinarnych oraz przeprowadzone będą konkursy dla dzieci i dorosłych.

Kiermasz i wystawa twórców ludowych oraz kół gospodyń ludowych
organizatorzy zapewniają wystawcom miejsce wystawowe, podstawowe wyposażenie, tj. stoliki i krzesła oraz w miarę możliwości namioty. Zgłoszenia udziału w kiermaszu należy dokonać w terminie do 17 maja 2019 r. w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, nr tel. 82 562 75 07.

IX Powiatowy Konkurs Kulinarny „Miód dobry na wszystko”
uczestnicy przygotowują potrawy z wykorzystaniem miodu w następujących kategoriach konkursowych: ciasta i desery, nalewki. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie udziału w terminie do 17 maja 2019 r. w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, tel. 82 562 75 07.

Konkursy skierowane do młodzieży szkolnej. Protokoły z eliminacji szkolnych oraz prace plastyczne należy przekazać do Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, w terminie do 17 maja 2019 r.

XX Powiatowy Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”

XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kolorowa pasieka”

Regulaminy i klauzule do wszystkich konkursów do pobrania w tym miejscu

.

go back