data: 27.07.2017 imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Akcja zakończona, 148 potencjalnych dawców zarejestrowanych!
opublikowano: 2017-07-10 08:55:26

W niedzielę 9 lipca fundacja DKMS zorganizowała akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Przeszczep może uratować życie 10 - miesięcznemu Brajanowi pochodzącemu z gm. Wojsławice jak również innym potrzebującym.

- Na naszym terenie, nie tylko w powiecie ale i poza nim, nie brakuje ludzi dobrej woli. Głęboko wierzę w to, że znajdzie się dawca zarówno dla Brajana jak i innych potrzebujących – mówił starosta chełmski Piotr Deniszczuk.

Wolontariusze wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Chełmie, które w pełni zaangażowało się w pomoc małemu Brajanowi już od godziny 10.00 rejestrowali potencjalnych dawców. Akcję wspierało również dwóch rzeczywistych dawców szpiku, którzy opowiadali o całym procesie przeszczepu. Zgodnie ze słowami starosty chełmskiego, ludzi dobrej woli nie zabrakło!