polski angielski ukraiński
Zmień rozmiar czcionki: A A A
Szlak kredą pisany
data: 22.10.2017 imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

E-pocztówki

Zobacz galerie z: Slide Show: E-Pocztowka

Statystyki

Unikalne wizyty:156257

Wszystkie wizyty:322229

Użytkownicy online:3

Polecamy

opublikowano: 2017-10-01


 

 


Aktualności

Ostrzeżenie o silnych mgłach!
opublikowano: 2017-10-20
Powiat Chełmski Liderem Inwestycji w kraju
opublikowano: 2017-10-10

Powiat Chełmski znalazł się w czołówce rankingu opracowanego przez dwutygodnik „Wspólnota”, pt. „Wydatki inwestycyjne samorządów”


W rankingu „Wspólnoty”, który dotyczył wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2014-2016 Powiat Chełmski  zajął 9 miejsce w kraju, na 314 powiatów. To najlepszy wynik w województwie lubelskim, którym nie może poszczycić się żaden inny powiat! Dane pokazują, kto wydał najwięcej na poprawę jakości życia mieszkańców pomimo tego, że pod względem dochodu powiatu w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2017 roku znaleźliśmy się na 378 miejscu w rankingu (Wskaźnik P. Na podstawie danych Ministerstwa Finansów).

Z opublikowanych danych wynika, że w ostatnich trzech latach wydatki inwestycyjne wyniosły ponad 276 zł w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Ranking uwzględniał inwestycje w infrastrukturę techniczną oraz wydatki majątkowe poprawiające jakość życia mieszkańców.

więcej
Zaproszenie na Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej w Sawinie
opublikowano: 2017-10-10

Starostwo Powiatowe w Chełmie
Gminny Ośrodek Kultury w Sawinie


zapraszają na
 

III POWIATOWY PRZEGLĄD POEZJI ŚPIEWANEJ
Wyśpiewać poezję” - SAWIN 2017

więcej
XI Rakołupskie Spotkania z Kulturą i Sztuką Ludową
opublikowano: 2017-10-04

W piątek 22 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyła się XI odsłona Rakołupskich Spotkań z Kulturą i Sztuką Ludową. Na szkolnej scenie wystąpili najmłodsi aktorzy ze sztuką teatralną „Od zalot do weseliska” w oparciu o nowatorski scenariusz Pani Barbary Szałackiej.

więcej
Piszą o nas - "NASWOIM"
opublikowano: 2017-10-03

W najnowszym wydaniu Na Swoim– regionalnego magazynu, który poświęcony jest działalności przedsiębiorców i rolników Polski wschodniej znajdziemy artykuł dotyczący naszego powiatu. Między innymi można znaleźć artykuł nt. wyróżnień, które starosta Piotr Deniszczuk przyznawał zasłużonym dla Powiatu Chełmskiego. "Ludzi zasłużonych jest u nas całe mnóstwo, bez przesady można powiedzieć, że każdy aktywny mieszkaniec jest w jakimś sensie zasłużony, bo pracą, nauką, działalnością społeczną przyczynia się do rozwoju swojej wspólnoty lokalnej, więc i powiatu. Są jednak tacy, którzy się pod tym względem wyróżniają."– powiedział dziennikarzowi miesięcznika Piotr  Deniszczuk.


więcej